Y0058175R000F0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0058175R000F0L
Descripción:
RES 175 OHM 0.3W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 175 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 0.3W