Y006024K0000F29L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y006024K0000F29L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 24K OHM 1% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 24 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W