Y006027K4000B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y006027K4000B9L
Descripción:
RES 27.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 27.4 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W