Y00650R50000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y00650R50000F9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 0.5 OHM 1% 10W TO204AA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 mOhms
Series VHP-3
Power (Watts) 10W