Y0065200R000B0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0065200R000B0L
Descripción:
RES 200 OHM 10W 0.1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 200 Ohms
Series VHP-3
Power (Watts) 10W