Y006910K0000K0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y006910K0000K0L
Descripción:
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 21
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.375" x 0.170" Face (9.53mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series Accutrim™1260W
Power (Watts) 0.25W, 1/4W