Y0073100R010T0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0073100R010T0L
Descripción:
RES 100.01 OHM 1/4W 0.01% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100.01 Ohms
Series VRM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W