Y0075212R020B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0075212R020B9L
Descripción:
RES 212.02 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 212.02 Ohms
Series VSR
Power (Watts) 0.3W