Y00771K20000B0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y00771K20000B0L
Descripción:
RES 1.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.430" (10.92mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.2 kOhms
Series VH
Power (Watts) 0.6W