Y0080100R000K0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0080100R000K0L
Descripción:
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 21
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.250" x 0.175" Face (6.35mm x 4.45mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series 1248
Power (Watts) 0.25W, 1/4W