Y008910K3000BR23R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y008910K3000BR23R
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 10.3K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10.3 kOhms
Series RNC90Y
Power (Watts) 0.6W
Package / Case Radial
Number of Terminations 2
Mfr VPG Foil Resistors
Features Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)