Y009020K0000B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y009020K0000B9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 20K OHM 1W 0.1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 kOhms
Series VTA52Z
Power (Watts) 1W