Y009248K4360T0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y009248K4360T0L
Descripción:
RES 48.436K OHM 0.01% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 48.436 kOhms
Series VTA54Z
Power (Watts) 0.5W, 1/2W