Y0095100R000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0095100R000F9L
Descripción:
RES 100 OHM 1% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series VTA56Z
Power (Watts) 0.25W, 1/4W