Y00982K43000V9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y00982K43000V9L
Descripción:
RES 2.43K OHM 0.005% 0.6W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.305" L x 0.102" W (7.75mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.43 kOhms
Series VSA101
Power (Watts) 0.6W