Y010310K0000V9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y010310K0000V9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 10K OHM 0.005% 2W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series S
Power (Watts) 2W