Y011110K0000B0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y011110K0000B0L
Descripción:
RES 10K OHM 2.5W 0.1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series H
Power (Watts) 2.5W