Y0706300R000A9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0706300R000A9L
Descripción:
RES 300 OHM 0.05% 0.4W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 Ohms
Series VAR
Power (Watts) 0.4W