Y07063K90000T0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y07063K90000T0L
Descripción:
RES 3.9K OHM .4W .01% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 3.9 kOhms
Series VAR
Power (Watts) 0.4W