Y073368R0000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y073368R0000F9L
Descripción:
RES 68 OHM 10W 1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.803" (20.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 68 Ohms
Series VFP-3
Power (Watts) 10W