Y073380K0000T9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y073380K0000T9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 80K OHM 10W 0.01% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.803" (20.40mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 80 kOhms
Series VFP-3
Power (Watts) 10W