Y07340R50000C0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y07340R50000C0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 0.5 OHM 10W 0.25% RADIAL
En stock : 58
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.803" (20.40mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 mOhms
Series VFP-4
Power (Watts) 10W