Y0771300K000B0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0771300K000B0L
Descripción:
RES 300K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.575" L x 0.138" W (14.61mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 kOhms
Series RCK
Power (Watts) 0.6W