Y078120K0000B0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y078120K0000B0W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
1505
Descripción:
HTHG15X5 20K000 0.1% W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1505
Resistance 20 kOhms
Series HTHG
Power (Watts) 0.05W, 1/20W