Y078916R0000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y078916R0000F9L
Descripción:
RES 16 OHM 1% 0.3W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 16 Ohms
Series VSR
Power (Watts) 0.3W