Y079364K0000T0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y079364K0000T0L
Descripción:
RES 64K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 64 kOhms
Series RCK
Power (Watts) 0.6W