Y0794100R000A0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0794100R000A0W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
0603
Descripción:
RES SMD 100 OHM 0.0125W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 Ohms
Series HTHG
Power (Watts) 0.0125W