Y079549R9000B0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y079549R9000B0W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 0.02W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 49.9 Ohms
Series HTHG
Power (Watts) 0.02W