Y079650R0000B0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y079650R0000B0W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
1206
Descripción:
HTHG1206 50R000 0.1% W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 50 Ohms
Series HTHG
Power (Watts) 0.03W, 1/32W