Y08300R10000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y08300R10000F9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 0.1 OHM 10W 1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.835" (21.21mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.690" L x 0.215" W (17.53mm x 5.46mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 mOhms
Series VPR247
Power (Watts) 10W