Y085010R0000D3R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y085010R0000D3R
Descripción:
V/N 303119 10R000 0.5% B T 15559
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.10mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 10 Ohms
Series VCS1625
Power (Watts) 0.5W, 1/2W