Y0875121R000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0875121R000F9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 121 OHM 1% 0.3W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 121 Ohms
Series VSH
Power (Watts) 0.3W