Y09256R81000F0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y09256R81000F0L
Paquete:
TO-220-2
Descripción:
RES 6.81 OHM 1% 8W TO220-2
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.845" (21.46mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-2
Resistance 6.81 Ohms
Series VPR220
Power (Watts) 8W