Y0926155R000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y0926155R000F9L
Descripción:
RES 155 OHM 8W 1% TO220-4
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.845" (21.46mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 155 Ohms
Series VPR221
Power (Watts) 8W