Y09300R00500F0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y09300R00500F0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 0.005 OHM 1% 1W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.520" L x 0.080" W (13.21mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5 mOhms
Series VCS101
Power (Watts) 1W