Y09410R10000B0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y09410R10000B0L
Descripción:
RES 0.1 OHM 2W .1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 mOhms
Series VCS202
Power (Watts) 2W