Y09425R40000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y09425R40000F9L
Descripción:
RES 5.4 OHM 2W 1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5.4 Ohms
Series VCS232
Power (Watts) 2W