Y09440R50000D9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y09440R50000D9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Radial Lead
Descripción:
RES 0.5 OHM 0.5% 10W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 500 mOhms
Series VCS332
Power (Watts) 10W