Y094466R0000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y094466R0000F9L
Descripción:
RES 66 OHM 10W 1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.024" (26.01mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 66 Ohms
Series VCS332
Power (Watts) 10W