Y09550R00500F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y09550R00500F9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Radial Lead
Descripción:
RES 0.005 OHM 1% 1.5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.060" L x 0.177" W (26.92mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 5 mOhms
Series VCS201
Power (Watts) 1.5W