Y09550R06600F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y09550R06600F9L
Descripción:
RES 0.066 OHM 1.5W 1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.060" L x 0.177" W (26.92mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 66 mOhms
Series VCS201
Power (Watts) 1.5W