Y09590R10000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y09590R10000F9L
Descripción:
RES 0.1 OHM 10W 1% RADIAL
En stock : 4
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 mOhms
Series VCS301
Power (Watts) 10W