Y096010R0000B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y096010R0000B9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Radial Lead
Descripción:
RES 10 OHM 0.1% 10W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.024" (26.01mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 10 Ohms
Series VCS331
Power (Watts) 10W