Y11191R70000D0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y11191R70000D0W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES SMD 1.7 OHM 0.5% 1/4W 1610
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.160" L x 0.100" W (4.06mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.7 Ohms
Series VCS1610Z
Power (Watts) 0.25W, 1/4W