Y11200R50000F9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y11200R50000F9W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 0.5 OHM 1% 1/4W 1610
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.160" L x 0.100" W (4.06mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 mOhms
Series VCS1610
Power (Watts) 0.25W, 1/4W