Y11217K50000T0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y11217K50000T0R
Descripción:
RES SMD 7.5K OHM 1/4W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 7.5 kOhms
Series SMR1D
Power (Watts) 0.25W, 1/4W