Y116933K2000T0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y116933K2000T0R
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
SMD
Descripción:
RES SMD 33.2K OHM 0.4W 3017
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 33.2 kOhms
Series SMR3D
Power (Watts) 0.4W, 2/5W