Y118910K0000TP1R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y118910K0000TP1R
Descripción:
RES 10K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series RNC90Z
Power (Watts) 0.6W
Features Non-Inductive
Failure Rate P (0.1%)