Y1443300K000T0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1443300K000T0L
Descripción:
RES 300K OHM 0.01% 1.5W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 kOhms
Series Z
Power (Watts) 1.5W