Y144380K0000B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y144380K0000B9L
Descripción:
RES 80K OHM 1.5W 0.1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 80 kOhms
Series Z
Power (Watts) 1.5W